Cukrowy wodorost

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Cukrowy wodorost

Pisanie  Gość on Pon Paź 16, 2017 10:52 pm

Cukrowy wodorost


Wiek: Roślina dożywa dwóch lat, jednak swoją słodycz traci już po 6 miesiącach. Po około dwóch latach roślina zaczyna obumierać, a w miejsce starej wyrasta taka sama, nowa.

Opis: Jest to najprawdopodobniej najsłodsza jadalna podwodna roślina na całej planecie, jednak aby móc się rozkoszować tą słodkością trzeba mieć szczęście lub po prostu wiedzieć, w jakim wieku ona jest. Nasza cudowna roślinka rośnie bardzo szybko, właściwie po miesiącu ma ona już około pół metra wysokości, czasem nawet i metr. W 1.5 miesiąca roślina przestaje już rosnąć, a w 2 miesiącu zaczyna zmieniać barwę, na róż. Nie natychmiast, a powoli. Jeżeli róż pokryje 50% liści, oznacza to iż w tym właśnie momencie liście rośliny będą najsłodsze, a gdy róż pokryje roślinę w 100%, liściom towarzyszyć będzie raczej gorzki posmak. Średnio liście różowieją przez około 6 miesięcy, czyli liście rośliny są słodkie od drugiego do 8 miesiąca. Po tym czasie i przez następne 16 miesięcy roślina jest różowa i gorzka.
Natomiast, gdy zerwiemy liście i będziemy chcieli je sobie zostawić na następny dzień, by rozkoszować się ich słodkością w wolnej chwili to niestety możemy się rozczarować. Zerwane liście utrzymują swą słodkość jedynie przez 12 godzin od momentu zerwania, później są gorzkie.

Cukrowy wodorost rośnie zazwyczaj samotnie oddalony od wysokich roślin, ponieważ uważa się iż pragnie być widoczny, aby móc prezentować swoje piękno. Na szczęście jego występowanie jest dość powszechne i można nie niego natrafić praktycznie co 30-40 metrów. 
avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach