Gronia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Gronia

Pisanie  Gość on Wto Paź 17, 2017 3:36 pm

Gronia

Wiek: Każde źdźbło dożywa około 6 lat, ale jest to trochę bardziej skomplikowane.

Opis: Gronia to nic innego jak inna odmiana ziemskiej trawy morskiej. Źdźbła są grube, a maksymalna wysokość każdego z nich może sięgnąć nawet pół metra. Pokrywa ona obecnie około 60% dna oceanu.

Gronia choć żyje 6 lat, to jednak rośnie jedynie przez dwa lata, osiągając szczytową wysokość pół metra, po czym proces wzrostu zostaje zatrzymany i roślina przez kolejne lata po prostu wegetuje. Gdy źdźbło osiągnie wiek 5 lat, zaczyna się dzielić i oddaje całą swoją energię dla nowego źdźbła, aby po roku oddzielić się i opaść na dno, gdzie będzie gnić, a w momencie zgnicia prawdopodobnie rozsieje kolejne źdźbła. Bowiem nie każde źdźbło w wieku 5 lat ulega podziałowi, niektóre po prostu dożywają tych 6 lat, gniją i rozsadzają po prostu nowe. Podział nie oznacza, że umarłe źdźbło traci możliwość rozsadzenia.  Ten proces sprawia, że Gronia rośnie zazwyczaj w potężnych, gęstych skupiskach.

Roślina ta może stanowić pożywienie dla stworzeń zamieszkujących ocean, jednak nie ma ona jakiegoś wybitnego smaku, jest on wręcz nudny. Można to jeść by przeżyć, ale jedzenie Gronii na pewno nie przyniesie przyjemności.
avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach