Gryzus

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Gryzus

Pisanie  Gość on Wto Paź 17, 2017 4:31 pm

Gryzus

Wiek: Dwa lata.

Opis: Gryzus to pierwsze stworzenie na planecie, które nie żywi się jedynie roślinami, ale także zwierzętami, mianowicie Livrusami. Po prostu uwielbiają ich posmak i są niezwykle odporne na ich truciznę, właśnie dlatego są wstanie przeżyć nawet dwa lata, przy codziennym żywieniu się właśnie tymi trującymi stworzeniami. Są wstanie jeść również rośliny, ale nie przepadają za ich smakiem. Jeżeli jakiś je roślinę to znaczy, że nie był wstanie upolować żadnego Livrusa. Prawdopodobnie jest to jedyne stworzenie, które jest wstanie się nimi żywić.

Gryzus w wieku 1.5 roku ma już pół metra wysokości, później przestaje rosnąć. Ma żeby, którymi rozgryza swoją ofiarę, a dzięki mackom jest wstanie ją ścisnąć i przytrzymać.
Stworzenia te rozmnażają się bezpłciowo składając jaja, ale maksymalnie jedno w ciągu roku. Niestety przez wysoką obecność trucizny w ciele składającego jaja, 50% młodych umiera w pierwszym miesiącu. Pierwszy miesiąc jest czasem zdobywania odporności na truciznę Livrusa.
Zawsze przebywają w jednym miejscu (są stworzeniami stadnymi) i opuszczają je tylko na czas polowania. Polują za dnia, a nocą śpią na skałach nad poziomem wody. Obecnie mieszkają w  Gryzusowej grocie.
Jest to stworzenie bardzo agresywnie nastawione do obcych, którzy wkroczyli do ich domu. Nie zawaha się zaatakować.
avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach