Tokik Błonisty

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Tokik Błonisty

Pisanie  Gość on Nie Paź 08, 2017 6:01 pm

Nazwa: Tokik Błonisty lub Pstrzy Pływacz
Wiek: 1 rok
Opis: Tokiki to niewielkie, 10cm stworzonka żyjące w wodach planety Echo. Są bezkręgowcami, zbudowanymi z cienkiej, półprzeźroczystej błony, pod którą znajdują się najważniejsze narządy wewnętrzne. Zazwyczaj pływają na niewielkich głębokościach, od powierzchni do 200 metrów. Są zwierzętami stadnymi, zbierającymi się w grupy liczące do 300 osobników. Na czele każdej staje samica-królowa, wokół niej zawsze pływa do 20 samców, a reszta to robotnice lub strażnicy stada. Najczęściej pomieszkują duże skupiska Propachów, kształtując je na swoje nory. Po założeniu takiej, w krótkim czasie dochodzi do masowej reprodukcji, przez co w ciągu miesiąca może nawet dojść do potrojenia populacji wejściowej. Niemniej tylko niewielka część będzie mogła zostać z rodzicielką, reszta w ciągu dwóch tygodni zakłada własne grupy, które poszukują dla siebie nowego domu.
Nie posiadają żadnych pancerzy ani gruczołów jadowych, zatem ich jedyną możliwością ochrony przed drapieżnikami jest ucieczka. Są bardzo zwinne, dodatkowo opływowy kształt tułowia pomaga w szybkim pływaniu. Jeśli stracą swoje płetwo-skrzydła, wtedy ich los staje się przesądzony, bowiem nie potrafią odtwarzać straconych kończyn.
Tokiki żywią się głównie płatkami Kuszamca, dlatego bardzo często przy koloniach znajdują się te kwiaty. Nie do końca wiadomo na jakiej zasadzie zwierzęta opanowały przenoszenie nasion, ale jeśli w skupisku Propachu znajduje się Wodna Róża to znak, że w środku będą też Pstrzy Pływacze. Poza tym jako ofiary są podstawowym źródłem białka i najmniej wyrafinowanym pożywieniem.
Grafika: Wygląd
avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach