Kuszamec

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Kuszamec

Pisanie  Gość on Nie 8 Paź 2017 - 19:29

Nazwa: Kuszamec, znany jako Wodna Róża
Wiek: Dojrzewa w ciągu roku, maksymalnie dożywa 2 lat
Opis: Jeden z piękniejszych kwiatów na planecie, dodatkowo posiadając właściwości fluorescencyjne. Dlatego przy słabszym oświetleniu, to właśnie one są głównym źródłem jasności jak i kolorów. Bowiem Kuszamec występuje w bogatej gamie kolorów począwszy od bieli, poprzez żółcie, zielenie, niebieskie odcienie i fiolety.
Roślina posiada bardzo lekkie nasiona, posiadające mieszankę powietrzną w swoim wnętrzu, gdyż cały kwiat znajduje się powyżej powierzchni. Po rozpoczęciu kiełkowania, Kuszamec wypuszcza liczne i cienkie korzenie przystosowane do wchłaniania licznych soli mineralnych zawartych w wodzie na planecie. Po tygodniu rozpoczyna się proces stopniowego otwierania górnej części nasionka, poprzez wypuszczanie pierwszych płatków. Następnie dochodzi do coraz większego rozkwitu, w wyniku którego starsze płatki odpadają z kwiatu. Stają się wtedy pożywieniem dla Tokików.
Młode nasiona Kuszamca bardzo często przyczepiają się do Tokików. Dzięki czemu oba stworzenia czerpią z tego ogromne korzyści. Roślina może poszerzać swój zasięg rozsiewania, a zwierze może się żywić.
Grafika: Kuszamec
Anonymous
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach