Rodzaje Planet

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Rodzaje Planet

Pisanie  Admin on Sro Wrz 27, 2017 1:01 pm

Wulkaniczna
planeta, która charakteryzuje się wysoką temperaturą. Jej tereny są zdobione wulkanami, które bez przerwy toczą lawę po powierzchni. Pełno tutaj pyłu i gazu. Gdzieś pod warstwą gorącej mazi znajduje się twarda skorupa, kryjąca sieć jaskiń bogatych w minerały i metale.
Odległość od słońca: 1-6
~
Ląd - 4% koszt 4 pd
Pustynia - 3% koszt 4 pd
Woda - 1% koszt 8 pd
Lód - 2% koszt 6 pd
Gaz - 2% koszt 6 pd

Oceaniczna
ciało niebieskie całkowicie pokryte wodą. Gdzieś pod taflą żywiołu mogą znajdować się wulkany i niezbadane jaskinie. Głębiny zawierają bogactwa takie jak koralowce i monstra kryjące się na dnie. Planeta wydaje się być spokojna, ale od czasu do czasu szaleją na niej straszliwe burze, które wzburzają morze i rodzą się wtedy ogromne fale o wysokości minimum czterdziestu metrów.
Odległość od słońca: 3-7
~
Ląd - 3% koszt 4 pd
Pustynia - 2% koszt 6 pd
Lód - 4% koszt 4 pd
Wulkan - 1% koszt 8 pd
Gaz - 2% koszt 6 pd

Lądowa
planeta przypominająca martwą. Nie ma na niej życia. Dźwięki milczą w obliczu bezwzględnej ciszy, która panuje na tych włościach. Powierzchnia pokryta jest skałą, na której nic nie rośnie i nie ma prawa rosnąć. Nie ma też wody, czyli źródła życia. Samotna i zagubiona w umierającym kosmosie. Wierząca, że kiedyś coś może się zmienić.
Odległość od słońca: 1-14
~
Woda - 2% koszt 6 pd
Pustynia - 4% koszt 4 pd
Lód - 1% koszt 8 pd
Wulkan - 3% koszt 4 pd
Gaz - 2% koszt 6 pd

Gazowa
jedna z najdziwniejszych rodzajów planet. Nie posiada powierzchni, a przynajmniej nie takiej, jak na innych planetach. To kłębowisko gazu i drobinek przeróżnych metali. Im bliżej serca planety, tym maź jest gęstsza i gorętsza. W powietrzu roi się od burz i silnych podmuchów wiatru. Bardzo niebezpieczne i niestabilne miejsce.
Odległość od słońca: 1-8
~
Woda - 1% koszt 8 pd
Pustynia - 5% koszt 2 pd
Lód - 3% koszt 4 pd
Wulkan - 1% koszt 8 pd
Ląd - 2% koszt 6 pd

Lodowcowa
nazywana również śnieżną. To zimna skała pokryta wodą. Dawniej z pewnością była to planeta oceaniczna, ale jakieś wydarzenie spowodowało u niej takie przykre zmiany. Cała pokryta jest lodem i naszpikowana ostrymi szczytami, które nie pozwalają nikomu zbliżyć się do jej głębin. Pod grubą warstwą pierzyny znajduje się czysty i nieskażony życiem płyn, który nie widział światła od wielu miliardów lat.
Odległość od słońca: 5-14
~
Woda - 6% koszt 2 pd
Pustynia - 1% koszt 8 pd
Ląd - 2% koszt 6 pd
Wulkan - 2% koszt 6 pd
Gaz - 1% koszt 8 pd

Pustynna
pokryta jest oceanem pyłu i piasku. Na powierzchni szaleją burze piaskowe odkrywające nowe szczyty, a inne zasypując. Wydmy ciągną się tysiącami kilometrów. Łatwo też wpaść w piaskowy lej, których tu pełno. Cała planeta naszpikowana jest pułapkami, na które trzeba uważać. Warstwa zbitego piasku może mieć nawet kilometry grubości. Dopiero na samym dole można znaleźć twarde i stabilne podłoże. Ziemię, która skrywa kamienie i metale.
Odległość od słońca: 1-7
~
Woda - 1%  koszt 8 pd
Ląd - 5% koszt 2 pd
Lód - 1% koszt 8 pd
Wulkan - 3% koszt 4 pd
Gaz - 2% koszt 6 pd

_________
notka: każda planeta ma pewne parametry do ulepszenia. Na początku gry każda ma 100% swojej wartości. Pustynna ma 100% pustyni, oceaniczna 100% wody itd. Muszą się jednak rozwijać więc mają podane parametry innych planet i koszt ich ulepszenia znajduje się poniżej. Jeżeli planeta wulkaniczna wykupi 1% wody, to będzie miała parametry 99% wulkan i 1% wody. Zawsze to główny parametr się zmniejsza. Jeżeli na planecie wulkanicznej jakiś atrybut przekroczy 50%, to planeta zmienia się w planetę reprezentującą dany atrybut. Jeżeli planeta oceaniczna osiągnie 51% wulkanu, to staje się planetą wulkaniczną.

1% - 8 PD
2% - 6 PD
3% - 4 PD
4 % - 4 PD
5% ... - 2 PD
avatar
Admin

Liczba postów : 139
Join date : 12/09/2017

Zobacz profil autora http://genetrix.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach