Gloniak Lśniący

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Gloniak Lśniący

Pisanie  Gość on Pią Paź 13, 2017 5:56 pm

Nazwa: Gloniak Lśniący
Wiek: 2 lata
Opis: Roślina przystosowana do życia wyłącznie w środowisku wodnym. Występuje zatem jedynie w cieplejszych rejonach planety, w pobliżu gejzerów lub tam, gdzie temperatura jest na tyle wysoka, by lód się roztopił i utworzyły się zbiorniki wodne. Gloniak jest jednak dobrze przystosowany do zmian temperatur, dlatego gdy woda nagle zamarznie, roślina przechodzi w stan hibernacji i trwa w nim tak długo, póki warunki się nie poprawią.
Z wyglądu Gloniak przypomina podłużne, zielonkawe algi morskie. Osiąga całkiem spore rozmiary - największe okazy mogą mieć do kilkunastu metrów długości. Taka budowa sprawia, że roślina jest w stanie zaczepić się korzeniami dna, a jednocześnie sięgać czubkiem do powierzchni wody, czy nawet wystawać ponad nią. Korzenie czerpią substancje odżywcze ze szczątkowej, wulkanicznej gleby, a liście chwytają i magazynują światło słoneczne. Po zmroku Gloniak lśni przyjemnym dla oka światłem jak większość form życia na planecie Cryo.
Roślina rozmnaża się poprzez nasionka wytwarzane na spodniej stronie liścia (jak u paproci). Nasionka unoszą się z prądami wodnymi, ale czasami się zdarza, że trafią na ląd - mogą wtedy przejść w stan hibernacji jak dorosły osobnik i czekać na dogodne warunki.

avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach