Essin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Essin

Pisanie  Gość on Sro Paź 18, 2017 6:07 pm

Nazwa: Essin
Czas: 4 lata
Powszechność: Nieczęsto spotykane
Opis: Essin to uwielbiający rzeki i jeziora gad, chociaż często można go spotkać, jak wygrzewa się w słońcu. Długość jego ciała wynosi ok. 6 metrów, z czego najdłuższy jest jego ogon – ok. 3,5 m. To właśnie on zapewnia niejaką stabilizację zwierzęciu, Essin z uszkodzonym ogonem może mieć problemy z równowagą oraz będzie unikać wchodzenia na skały. Szorstka skóra jest barwy czerwonej, nie licząc paru okolic istoty. Z jego głowy wyrasta para 3-metrowych rogów, które skutecznie odstraszają drapieżniki, a grzbiet pokryty jest czarnymi i niezbyt ostrymi kolcami – w przeciwieństwie do szeregu, małych ząbków. Czarne szpony (osiągające do 6,5 cm) ułatwiają wspinaczką.
Na ogół żyją samotnie, bardzo rzadko można spotkać je w parze, oprócz okresu godowego. Samce szukają samic, zapładniają je i zostają z nimi do czterech tygodni, aż te nie złożą jaj (od czterech do sześciu, jedno jajo liczy 20 cm i jest koloru zielonkawego), w tym czasie, starają się je bronić i zapewniać pożywienie, a po tym okresie, samce opuszczają je, zostawiając je z młodymi.
Samice przed okresem godowym szykują gniazdo na przyszłe potomstwo; najlepiej w okolicach wody, wykopują mały dołek, a do środka wkładają uschnięte rośliny, czasami też kości.
Młode Essini nie posiadają rogów i kolców, nie potrafią również samodzielnie zdobywać pożywienia, przez co, przez dwa tygodnie pozostają z matkami, które się nimi opiekują.
W stosunku do innych zwierząt potrafią być agresywne, mogą zaatakować bez powodów, ale zdarza się im również uciec. Mimo że nie przebywają w stadach, są niezwykle przywiązane do swojego gatunku – nie zaatakują swoich, nawet jeśli tamci wejdą na ich teren.
Są wszystkożerne, jeśli jednak do wyboru mają mięso i roślinę, wybiorą mięso. Bez jedzenia potrafią wytrwać nawet 3,5 tygodnia, lecz bez wody tylko 2 dni.
Mięso ich jest niezwykle smaczne, a skóra może okazać się przydatna, jednak nie tak łatwo znaleźć owe stworzenie, a jeszcze trudniej jest je zabić.

avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach