Ekhri

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Ekhri

Pisanie  Gość on Sro Paź 18, 2017 7:40 pm

Nazwa: Ekhri
Czas: 2 lata
Powszechność: Często spotykane
Opis: Roślina posiada dziewięć listków; pięć podstawowych, zwanych Ri, które są „przyziemione”, a kształtem przypominają łezkę, oraz cztery wznoszące się, zwane Eri – wyrastają jedynie wtedy, gdy pojawia się owoc. Owy owoc otacza podziurawiona skorupka, przez którą widać światełko, wydostające się ze środka. Występują we wszystkich środowiskach. Ta forma życia potrzebuje niewiele wody. Roślina jest zarówno jadalna, jak i trująca, dlatego też dzieli się ją na dwie grupy:
Ekhri błękitne
Liście Ri i Eri mają barwę niebieską i często są wyjadane przez roślinożerców. Skorupka koloru brązowego, jednak zdaje się być całkowicie czarna, gdyż jadalny owoc emituje błękitne światełko, co ciekawe, światło znika, gdy tylko skorupa zostanie  przełamana.
Ekhri fioletowe:
Listki Ri są ubarwione na fioletowo, niemalże różowo, a Eri są zarówno zielone (podstawa rośliny), ciemnofioletowe („grzbiet”) oraz żółte (końcówka) i tak jak Ekri błękitne, są wyjadane przez zwierzęta – nic im jednak nie grozi, gdyż trujący jest tylko owoc, po zażyciu którego żyje się jeszcze do dwóch godzin, a później następuje śmierć przez uduszenie.

Rośliny te niczym się nie różnią, poza kolorem i właściwościami rośliny. Obydwa mają słodki smak, a zapachem często przyciągają zwierzęta, które odróżniają, który Ekhri jest jadalny, a który nie. Wielkość mają następującą;
Liść Ri: długość 3-6 cm
Liść Eri: długość 6,5-9 cm
Skorupka: średnica 3,6 cm
Owoc: średnica 2,3 cm
Anonymous
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach