Rebb

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Rebb

Pisanie  Gość on Sro Paź 18, 2017 8:55 pm

Nazwa: Rebb
Czas: 4 lata
Powszechność: Często spotykane
Opis: Szarą i śliską skórę nie porastają żadne włoski, czy futro.  Szyja i ogon są jednakowej długości – 0,5 metra. Jedna łapa posiada po cztery, małe pazurki. Są raczej niewielkie - maksymalnie osiągają do 1,5 metra, lecz ich waga może wynosić nawet do 150 kg. Grzbiet jest lekko zgarbiony i nie nadaje się, aby przewozić inne istoty, jednakże nie oznacza to, że zwierzę nie jest potrzebne, a wręcz przeciwnie – Rebb daje mleko! Mimo że na to nie wyglądają, potrafią się szybko przemieszczać. Są częstym pokarmem dla drapieżników.
Rebby żyją w stadzie, liczące od 10 do 25 osobników. Gdy śpią, zwijają się w kłębek, a grzbietami stykają się z innymi. Pod koniec życia, gdy są już stare, lub gdy mają uszkodzoną nogę – są stratowane przez inne Rebby.
Ciąża u nich trwa dwa miesiące i jest dwa razy w roku. Gdy młode wyjdzie na świat, przez najbliższe trzy tygodnie trzyma się matki, później zaczyna powoli żyć samodzielnie, lecz wciąż pod czujnym okiem samicy. Dopiero po dwóch miesiącach albo zostają w stadzie, albo je opuszczają w poszukiwaniu nowego.
Są roślinożerne, potrafią pływać i starają się unikać zimna.
avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach