Crystalius

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Crystalius

Pisanie  Gość on Czw Paź 12, 2017 8:56 pm

Nazwa:
Crystalius
Wiek:
Rok
Opis:
Wraz z pojawieniem się lądów i lodu na gazowym olbrzymie, pojawiły się też pierwsze stworzenia mogące swobodnie korzystać z jego ogromnych obszarów. Dziwne jaszczurkowate istoty, ze skrzydłami zamiast przednich łap zasiedliły przestworza. Za swoje miejsce odpoczynku obrały właśnie lodowe szczyty. Ich ciała w całości są zbudowane z kryształów. Mienią się wszystkimi kolorami w zależności od padania światła słonecznego. Są wielkie na 5 metrów i długie na 10. Rozpiętość skrzydeł wynosi u nich również 10 metrów. Żywią się głownie Aurolum Crysis i również jak one w chwili śmierci rozpadają się na drobny pył. Rozmnażają się typowo jak jaszczurki. Po kopulacji dwóch osobników (są one bowiem zarówno płci męskiej i żeńskiej w jednym), jeden z nich składa od 1 do 3 jaj, którymi razem się zajmują i pilnują. Głownie trzeba je ochraniać przed burzami gdyż jajo samoistnie wykluwa się po 5 dniach.
Przez pierwsze 3 tygodnie karmią je rodzice zdobywając mniejsze kwiaty Aurolum Crisis, by młode mogło je spożyć. Po tym czasie młody Crystalius sam wychodzi ze schronienia, groty, i rozpoczyna pierwsze lekcje latania. W tym czasie również jest pilnowany przez swoich rodziców. Gdy młode nauczy się latać opuszcza dom i wyrusza na podbój bezkresnego nieba.
Zwykle jaja składają trzy bądź cztery razy w życiu
Osobniki łącza się w pary na całe życie. Są niezwykle emocjonalne i nawet gdy jeden z nich umiera, czy to śmiercią naturalną czy nie, drugi zazwyczaj popełnia samobójstwo rozbijając się o skały z powodu samotności.
Grafika:
Anonymous
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach