Amebiak

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Amebiak

Pisanie  Gość on Pią Paź 13, 2017 6:07 pm

Nazwa: Amebiak
Wiek: 1 rok
Opis: Mikroskopijna i prymitywna forma życia, która jest pierwszym przedstawicielem fauny na planecie Cryo. Wprawdzie Amebiaka nie da się dostrzec gołym okiem (a przynajmniej nie od razu), to jest on stworzeniem bardzo przydatnym dla ekosystemu.
Jak na mikroba przystało, Amebiak jest prostym stworzeniem składającym się z zaledwie kilku komórek. Posiada rzęski, dzięki którym potrafi się poruszać - preferuje okolice ciepłych zbiorników wodnych, aczkolwiek można go spotkać również w głębokich jaskiniach, gdzie nie panują aż tak ekstremalne mrozy. Kolonie Amebiaka liczą po kilkaset osobników, chociaż największe skupiska liczą nawet miliony okazów... i dopiero wtedy można te stworzonka dostrzec. Mienią się odcieniami błękitu, fioletu i różu, a gdy unoszą się na wodzie, przypominają trochę kryl. Same w sobie stanowią prosty, lecz dość pożywny pokarm dla innych stworzeń.
Amebiaki żywią się obumarłymi komórkami roślin, grzybów, porostów, czy innymi martwymi zwierzętami. Tak jak ziemskie bakterie, są czyścicielami i sprawiają, że gleba staje się bogatsza w substancje odżywcze. I tak jak bakterie, rozmnażają się przez podział komórkowy w zastraszającym tempie.

avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach